alergia pokarmowa, NADWRAŻLIWOŚĆ POKARMOWA, alergia na pokarmy, NIETOLERANCJA POKARMOWA, objawy alergii pokarmowej, objawy nietolerancji pokarmowej, OBJAWY nadwrażliwości pokarmowej, test na alergię pokarmową, TEST MRT, test na nadwrażliwość pokarmową, test na nietolerancje pokarmową, test z krwi na alergie

Dlaczego warto zrobić test na nietolerancje (nadwrażliwości) pokarmowe?

 

Nawet jeżeli podejrzewamy, że cierpimy na nadwrażliwość pokarmową, czy spodziewalibyśmy się, że ból głowy który odczuwamy jest skutkiem tego co zjedliśmy wczoraj?

 

Reakcje pokarmowe mogą wystąpić z wielogodzinnym, a nawet kilkudniowym opóźnieniem, ponadto ogólnie przyjęte za ‘zdrowe’ produkty jak np. herbata, łosoś, czosnek czy kasza jaglana, nam akurat mogą  szkodzić, ale bez badania nie jesteśmy w stanie tego zidentyfikować.

 

Często stopień reakcji zależy od ilości spożytego pokarmu.  Oznacza  to, że małe lub średnie ilości substancji reaktywnych mogą nie spowodować zauważalnych objawów, natomiast reakcja wystąpi dopiero po zjedzeniu dużej ilości danego pokarmu. Podobnie po spożyciu średnich porcji 2 lub 3 reaktywnych produktów mogą wystąpić symptomy, które nie wystąpiłyby przy spożyciu tylko jednego z tych produktów

 

Najczęściej stosowane do wykrywania nadwrażliwości pokarmowych badanie krwi ELISA IgG (testy ImuPro i Food Detective) może wykazać tylko jeden i do tego nie najważniejszy rodzaj reakcji (typ 3, który obejmuje tylko 25% wszystkich reakcji na pokarmy). Ponadto określenie reakcji typu IgG nie pozwala na zbadanie nadwrażliwości na chemikalia zawarte w pokarmach.

 

Opatentowane badanie krwi MRT uwzględnia typ 3 i częściej występujący typ 4 opóźnionych reakcji alergicznych. MRT wykrywa też nadwrażliwość na chemiczne dodatki do produktów spożywczych. Oznacza to szybszą i pełniejsza pomoc dla tych, którzy poddadzą się badaniu MRT. Niezależne badania naukowe potwierdziły, że MRT jest najdokładniejszym i najbardziej wszechstronnym testem na nadwrażliwość na pokarmy i dodatki do żywności.

 

Opatentowana metoda badawcza MRT jest znacznie bardziej zaawansowana niż oglądanie komórek krwi pod mikroskopem (tak wykonywane są testy cytotoksyczne np. w centrum VIMED)

 

Z udziału w PROGRAMIE mogą odnieść szczególne korzyści zdrowotne  osoby z następującymi dolegliwościami:

 • Migreny i bóle głowy
 • Zespół jelita nadwrażliwego
 • Biegunki
 • Zgaga / Refluks
 • Fibromialgia
 • Artretyzm
 • Bóle stawów
 • Bóle mięśni
 • Kontrola masy ciała
 • Chroniczne zmęczenie
 • Przewlekłe zapalenie zatok
 • Wykwity skórne
 • Nadmierne wydzielanie śluzu:
  - chronicznie przekrwiony nos, wyciek z nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z dróg oddechowych, częste wydmuchiwanie nosa, zatkane lub swędzące uszy
 • Objawy emocjonalne i behawioralne:
  - nagłe zmiany nastroju, rozdrażnienie bez powodu, nadaktywność, trudności w koncentracji, lęki, depresje
 • Zaburzenia snu:
  - senność w dzień, bezsenność w nocy
 • Autyzm / ADHD.

 

Jak na nadwagę wpływają pokarmy, których szkodliwe działanie wykrywa Test MRT?

 

Badania naukowe wykazały, że ludzie z opóźnioną alergią pokarmową, którzy zidentyfikowali i usunęli z diety reaktywną żywność nie tylko stracili na wadze ale w wielu przypadkach osiągnęli przyrost masy mięśniowej. Istnieją następujące powody dla których pokarmy powodują problemy z kontrolowaniem wagi ciała.

 

Zatrzymywanie wody:  kilkukilogramowe zmiany ciężaru ciała w krótkich okresach czasu są typowe dla zjawisk badanych przez MRT. Zatrzymywanie wody w organizmie następuje jako próba zneutralizowania efektu uwalniania przez krwinki białe mediatorów chemicznych.

Nieprawidłowy metabolizm tłuszczów (lipoliza): pewne związki chemiczne uwolnione podczas opóźnionej reakcji pokarmowej mają bezpośredni wpływ na metabolizm tłuszczu w Twoim organizmie. Jeden z nich, prostaglandyna E2, hamuje zdolność organizmu do prawidłowej gospodarki tłuszczowej. Proces ten zwany lipolizą pozwala uwolnić organizm od nadmiaru tłuszczu

Nałóg jedzenia i apetyt: Osoby, u których zachodzi zjawisko badane przez MRT mają zwykle niepohamowany apetyt, który zaspokajany podczas jedzenia, stwarza chwilowe wrażenie lepszego samopoczucia oraz złagodzenie nieprzyjemnych objawów fizycznych i psychicznych. Istnieje teoria o fizjologicznej reakcji organizmu na związki chemiczne uwalniane z komórek odpornościowych. Powodują one przejściowe zaburzenie równowagi biochemicznej, podnosząc poziom określonych hormonów i  neurotransmiterów. Organizm zmuszony do znalezienia drogi przywrócenia równowagi,  pożąda słodkiego pokarmu w postaci cukrów prostych i innych węglowodanów, wytwarzając cykl, który prowadzi do przekroczenia ilości spożywanych kalorii lub niekontrolowanego jedzenia.

 

à

jadwiga.przybylowska
@gmail.com


\

tel. +48 691 988 213