GENODIETA

testy genetyczne

 

Dostępne są dwa warianty badania DNA:

 

GENODIET SLIM:

bada profil genetyczny odpowiadający za zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów. Na podstawie tego badania możemy określić do jakiej grupy metabolicznej należymy, co ułatwi zachowanie szczupłej sylwetki oraz pomoże uniknąć błędów dietetycznych i konsekwencji z tym związanych.

 

GENODIET COMPLETO:

bada profil genetyczny odpowiadający za zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów, kwasu foliowego, witaminy D, zdolności detoksykacyjne i przeciwutleniające, tolerancję laktozy, kofeiny, wrażliwość na sól, predyspozycje do celiakii.

 

Informacje jakie można uzyskać po badaniu GENODIET COMPLETO:

  • genetyczne predyspozycje do wystąpienia chorób cywilizacyjnych: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, miażdżyca i choroby sercowo-naczyniowe.
  • skłonność organizmu do stanów zapalnych – zdolność przeciwutleniająca i detoksykacyjna
  • ocena wrodzonej tolerancji na laktozę i gluten oraz nadwrażliwości na kofeinę i  sól
  • ocena metabolizmu witaminy D – zapobieganie osteoporozie i  odporność organizmu

 

Testy GENODIET wykonywane są w NGB Genetics (Ferrara, Italia) - laboratorium badawczym biologii molekularnej certyfikowane według najwyższych standardów Unii Europejskiej. Na bazie analizy DNA, tworzy rozwiązania przeznaczone dla lekarzy i dietetyków. Dostarcza narzędzia diagnostyki prewencyjnej, które są oparte na wiedzy i technologii dotyczącej genotypu ludzkiego.

 

y

GENODIETA